S20R-MLNR12 20x200mm Internal Threading Bar Turning Tool Holder (id: 17c e9e 6b2 341 a6d
★★★★★ 4.2 143 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.trigon-rechtsanwaelte.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Total Length: 200mm/ 8"; Shank Diameter: 20mm/ 0.8"
  • Cutting Direction: Right ; Material: Alloy Steel
  • Model: S20R-MLNR12; Net Weigth: 464g
  • Main Color: Black
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
143 ratings | 59 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (112)
4 stars
6% (9)
3 stars
3% (4)
2 stars
2% (3)
1 star
11% (16)